Değerli Komşularımız,

Kalekent sitemiz de, bildiğiniz gibi sürpriz sorunlar la karşılaşmamıza rağmen 8 aydır siteyi yönetiyoruz. Bu kez ilk defa;

1) Şeffaflık ilkelerine uygun olarak yönetmeye çalıştığımız, MALİ ve HUKUKİ konulara değinmek istiyoruz.

Hedeflerimizi yakalamak için; yüksek enflasyon, asgari ücretin yarattığı bütçe açığı, elektrik birim fiyatındaki %250 artış ile olağan üstü maliyet artışları karşısında, olağan harcamalardan bile tasarruf ederek yönetmeye çalışıyoruz.

700.000.TL tutarında Önceki yönetim tarafından kaybedilmiş iki davanın, Av. Ayşe Bora tarafından takip edilen haciz ve blokajlarla ile gece gündüz mücadele ettik, etmeye de devam ediyoruz. Olmazsa olmaz işleri yapabilmek için kaynak üretiyor ve birikimleri hacizden korumak için olağanüstü gayret sarf ediyoruz.

1- 8 sene evvel açılan, son genel kuruldan 3 ay önce sonuçlanan Av. Ayşe Mukyen davasının sonuçlarını kucağımızda bulduk. Bugüne kadar hiçbir GK da konuşulmayan bu davaların sonuçlarını ve üyelerimizin sırtına binen yükü sorgulamamız gerektiğini düşünerek, Bu duruma sebep olan ve davaları üyelerden saklayan yönetimlere davayı açmış bulunmaktayız.  Davanın seyri, 07 Nisan 2022 tarihinde taraflar, arabulucunun hazırladığı ortamda uzlaşma olasılığı aranacaktır. Bir aylık süre içinde, anlaşma sağlanamazsa,

Dava süreci başlayacaktır.

2) Önceki yönetim kurulu başkanı, sosyal medya üzerinden, Yönetim Kurulumuza yaptığı saldırılar nedeniyle savcılığa suç duyurusu yapılmıştır.

Soruşturma süreci devam etmektedir.

3) Tapusu halen Kooperatifin üzerinde olan 2643 (425) adanın hak sahiplerinin yapmaya çalıştıkları kaçak inşaatlar için kendilerine ihtar çekildi ve savcılığa suç duyurusu yapıldı. (Onaylı proje olmadan ve yasal denetim olmadan, komşuların birbirlerini dava etmelerinin bitmeyeceğini bildiğimiz için bu oldu bittilere meydan vermemeye çalışıyoruz.) 

4) Önceki yönetimler tarafından, tahsilatları yapılmadan, kapatılmış icra dosyalarını tekrar canlandırıp, icra takiplerini devam etmekteyiz. Bu dosyalara yenilerini  de eklemiş bulunmaktayız. Daha öncede söylediğimiz gibi,“ Aidatlarını muntazam ödeyenlerin haklarını korumak adına,” netice almak zorunda olduğumuzu biliyoruz.

5) Kooperatifimizin 2016-2021 arası yıllara ait mali kayıtlardaki belirsizlikleri okumak ve siz üyelerimize açıklama yapmak üzere, söz konusu dönemleri, Uzmanlar hesapları en ince detaylarına kadar inceliyorlar. Bu çalışmalar son aşamada olup, rapor tarafımıza verildiğinde içeriğini sizlerle paylaşacağız. 

Yeni yılın ilk 2 aylık gelir gider tablosu ektedir. Tabloda görüleceği gibi, yoktan var ettiğimizi göreceksiniz. Savurganlık olmayan yerde, en zor koşullarda bile, fonlara dokunmadan, sitenin inşaatçılarından ve emlakçılarından borç almadan, hizmetin sürdürülebildiği görülecektir.

Diğer çalışmalar ve hizmetlerle ilgili raporları, 2 hafta içinde yayınlayacağız.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN vermediğimiz cevaplarla ilgili tavrımız şudur. Sosyal medyadaki bilgi kirliliğine su taşımaya niyetimiz yok. Ancak sizlerin bizden beklediğiniz cevapları, ada temsilcilerimizin yönettiği Whatsapp üzerinden görebilirsiniz. Ayrıca, üyelerimizin mail adreslerine de iletmekteyiz.

Bu konuda bizi anlayışla karşılayacağınız umut ediyoruz. Bizlere internet üzerinden ulaşmak için Kooperatifin mail  veya  Whatsapp hesabını kullanabilirsiniz. Yüz yüze görüşmek isteyen üyelerimiz, önceden telefon ederek, yönetim ofisinde görüşme yapmaya açık olduğumuzu, belirtiriz.

Yukarıda anlatmaya çalıştığımız bu nazik ve ön görülemeyen durum karşısında sizlerin, ödemelerinizi zamanında yapmanız, her zamankinden çok daha önemlidir.Cennet köşesi Kalekent için bundan sonraki çalışalarımıza daha güçlü olarak devam edeceğiz. Güzel günlerde bir arada olmak dileği ile;

Sevgi ve Saygılarımızla Esenlikler dileriz.

Yönetim Kurulu

 

İletişim Bilgilerimiz

S.S Bodrum Kalekent Konut Yapı Kooperatifi
AKYARLAR MAH. ATATÜRK TUZLA ASPAT SOK. NO:372
AKYARLAR/TURGUTREİS/ BODRUM 
Telefon: 0 252 392 80 52 - 53
Fax: 0 252 392 82 48
 

Sitemiz Nerede ?